در هنگام بستن لپ‌تاپ‌ دقت کنید. گذاشتن مداد یا خودکار و حتی در برخی موارد کاغذ روی کیبورد لپ‌تاپ، ممکن است به صفحه‌نمایش صدمه‌ دایمی بزند.


به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، امروزه لپ‌تاپ‌ها در زندگی روزمره ما نقش زیادی را ایفا می‌کنند. این دستگاه‌های عمدتا گران‌قیمت، به نگهداری ویژه‌ای نیاز دارند تا بتوان از حداکثر توان‌شان استفاده کرد.به گزارش عصر ارتباط،  در اینجا 10 نکته درباره نگهداری انواع لپ‌تاپ را با هم مرور می‌کنیم.

 

۱. همیشه بدانید که لپ‌تاپ خود را کجا گذاشته‌اید و از استحکام و ثبات محل قرارگیری مطمئن شوید.

 

۲. ضربه، تکان‌های شدید یا افتادن دستگاه می‌تواند به غیر از صدمات فیزیکی به دستگاه، خسارات جبران‌ناپذیری به هارددیسک وارد آورد. از قرار دادن لیوان چای یا آب در کنار لپ‌تاپ خودداری کنید، زیرا یک لحظه غفلت ممکن است باعث ریختن و نفوذ مایعات شود.

 

۳. در هنگام بستن لپ‌تاپ‌ دقت کنید. گذاشتن مداد یا خودکار و حتی در برخی موارد کاغذ روی کیبورد لپ‌تاپ، ممکن است به صفحه‌نمایش صدمه‌ دایمی بزند.

 

۴. توجه داشته باشید که در هنگام جابه‌جایی از کیف یا کوله استفاده کنید تا از صدمات احتمالی جلوگیری شود. همیشه لپ‌تاپ را با کیف یا کوله در داخل ماشین قرار دهید.

 

۵. در هنگام وصل یا قطع کردن کابل شارژر، توجه داشته باشید که از سیم آن را نکشید تا فیش آن کنده نشود.

 

۶. سی‌دی یا دی‌وی‌دی را در درایو نوری رها نکنید و پس از استفاده آن را خارج کنید. درایو نوری لپ‌تاپ‌ یکی از حساس‌ترین قطعات آن است و به‌راحتی خراب می‌شود.

 

۷. هنگامی که دسترسی به برق شهری دارید، از باتری استفاده نکنید و بعد از شارژ کامل باتری، آن را از دستگاه جدا کنید.

 

۸. مطمئن باشید که نرم‌افزار متناسب با قدرت سخت‌افزاری لپ‌تاپ روی دستگاه باشد تا فشار بیش از حد به قطعات سخت‌افزاری وارد نشود.

 

۹. به‌صورت مرتب به دستگاه رسیدگی کنید. درایورهای قطعات را به‌روز نگه داشته و از نرم‌افزارهای مرتب‌سازی فضای هارددیسک و مدیریت سرویس‌های ویندوز کمک بگیرید.

 

۱۰. با استفاده از کنترل پنل ویندوز، میزان انرژی مصرفی ر�� تنظیم کنید تا به سلامت قطعات الکترونیکی دستگاه، مخصوصا باتری کمک کنید.

 

صبحانه

206

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه