به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، هر کسی که دوست داره یک وبلاگ یا یک وبلاگ حرفهای داشته باشه. باید چندتا مرحله رو برنامه ریزی و رد کنه تا به اون ایده آل برسه.ابتدا طراحی و بیس یا همون پایه سایت باید مشخص بشه.

 

شما اصلاً می خواید وبلاگ داشته باشید یا وبسایت؟

تعریف من از وبلاگ: محلی در اینترنت که دارای آدرس خاصی هست که درونش دست نوشته ها و مطالبی از خودتون می نویسید.

 

تعریف من از وبسایت: محلی در اینترنت که دارای آدرس خاصی هست که درونش اطلاعاتی از یک شرکت، سازمان و… نوشته میشه. مثل یک سایت اطلاع رسانی یا یک سایت که تعلق به یک فرد مشهور داره.

 

حالا که انتخاب کردید وبلاگ می خواید یا وبلاگ، باید موضوع و حیطه اون رو هم مشخص کنید. بعد از این دو مرحله دید کلی و طراحی کلی سایت به دستتون میاد که چه جوری باشه و چه امکاناتی رو از اون انتظار دارید.

 

بعد از این مراحل به طراحی سایت می پردازیم. برای طراحی پوسته و مدیریت وبلاگتون چند را دارید:

 

1- سفارش دادن به طراحان وبلاگ

 

2- طراحی وبلاگ توسط خودتون که باید زبان های برنامه نویسی تحت وب رو بلد باشید. زبان های HTML, CSS, PHP, JAVA که هرچی بیشتر بلد باشید، سایتتون حرفه ای و کاربر پسند تر میشه.

 

3- استفاده سیستم های مدیریت محتوا که از خصوصیات این سیستم ها می توان به رایگان، ساده و کارایی آسان بدون هیچ دانش قبلی اشاره کرد.

 

سیستم مدیریت محتوا چیست:

سیستم مدیریت محتوا، مثل یک برنامه می مونه که شما با استفا از اون می توانید سایت یا وبلاگ خودتون رو برپا کنید و در اون مطالب رو انتشار بدید. که این سیستم ها تم ها و پوسته ها و ماژول ها و افزونه های مختلفی دارند که با استفاده از اون ها می تونید به راحتی یک سایت خوشکل داشته باشید و اون رو دوباره به راحتی اداره کنید.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه