شارژر بی سیم همکاری مشترک بی.ام.دبلیو و مرسدس بنز برای ساخت شارژر بی سیم شارژر بی سیم همکاری مشترک بی.ام.دبلیو و مرسدس بنز برای ساخت شارژر بی سیم شارژ ...

همکاری مشترک بی.ام.دبلیو و مرسدس بنز برای ساخت شارژر بی سیم

فناوری اطلاعات > سخت افزار - هم تیم شدن دو کمپانی بی.ام.دبلیو و مرسدس بنز به زودی منجر به توسعه فناوری شارژر بی سیم در اتومبیل‌ها می شود.

در فناوری مورد نظر دو کمپانی، اتومبیل‌های هیبریدی مانند BMW i8 و S500 با قرار گرفتن در موقعیت تعریف شده به صورت بی سیم شارژ می شوند.

آنچه این دو کمپانی روی آن تاکید کرده اند تعریف استاندارد واحد و همه گیر برای شارژ اتومبیل‌های هیبریدی و الکتریکی است که می تواند در عرض 2 ساعت شارژ کامل را به اتومبیل بدهد.

منبع تغذیه اولیه (سیم پیچ اولیه) در کف زمین جاسازی شده که به برق وصل است. منبع دوم تغذیه (سیم پیچ ثانویه) مماس با منبع تغذیه اولیه در کف اتومبیل نصب شده و در یک میدان مغناطیسی تعریف شده به صورت متناوب،انرژی تولید شده را به باطری اصلی برای ذخیره سازی ارسال می کند.

سیستم جدید از مدار سیم پیچی دایره ای بهره می برد که راندمان را تا 90 درصد ارتقاء می دهد و 3.6 کیلووات انرژی را در  ابتدا تولید و منتقل می کند که این میزان تا 7 کیلووات نیز می تواند افزایش یابد.

کنترل و مانیتور کردن میزان شارژ چه از طریق نمایشگر نصب شده روی داشبورد و نیز از طریق گوشی هوشمند و تبلت و از طریق اپلیکیشن مخصوص فراهم است.

از سوی دیگر طوری تعریف شده که با قرار گرفتن حیوان خانگی یا بچه بین دو منبع تغذیه و انتقال انرژی، سیستم به تعلیق در می آید.

بی.ام.دبلیو و مرسدس بنز هر دو در طراحی نسل بعدی اتومبیل‌های هیبریدی و الکتریکی این فناوری را تعریف خواهند کرد.

 

منبع: اسلش گی یر

56503

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه