نوعی موتور جت که بیشتر در جنگنده‌های یوروفایتر تایفون و گروهی از موشک‌های هیبریدی نامو یافت می‌شود و برای تامین نیروی نسل آینده پرتابگرهای فضایی ساخته شده است، قرار است امسال به اولین خودرو فراصوت جهان برای ثبت رکورد جدید کمک کند.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا، پروژه Bloodhound از بیش از 3500 جزء برای ساخت این خودرو که همچنان در حال تکمیل است، استفاده کرده است.


این اجزا شامل بخشهای سفارشی زیادی از جمله موتور جت EJ200 رولزرویس (که در جنگنده‌ یوروفایتر تایفون استفاده می‌شود)، یک موتور V8 سوپرشارژ 55 اسب بخار جگوار (برای پمپاژ اکسید کننده به درون موشک بکار می‌رود)، دو ابزار منحصربفرد رولکس، یک شاسی بالایی با پوسته تیتانیومی، بدنه و سایبان فیبر کربن با شیشه جلویی به ضخامت 50 میلیمتر و 22 هزار و 500 پیچ و مهره کلاس هوافضا هستند که هر کدام با دست محکم شده‌اند.

 

اندی گرین، راننده این خودرو چندی پیش به سرعتی که 50 درصد سرعت نهایی خودرو فراصوت Bloodhound است، رسید.

 

تیم سازنده از ماه گذشته یک شمارش معکوس 12 ماهه را برای اولین رکورد سرعت زمینی این خودرو آغاز کرده‌ است.

 

110 مرد برای سالها به سرمایه‌گذاری بر روی طراحی، ساخت و تکمیل خودرو فراصوت Bloodhound مشغول بوده‌اند که قرار است اواخر سال 2015 در صحرای کالاهاری در جنوب آفریقا به رکورد جدید سرعت زمینی دست پیدا کند.

 

این خودرو در نهایت سرعت می‌تواند 1.6 کیلومتر را در 3.6 ثانیه طی کند. خودرو Bloodhound اکنون در مرکز فنی در بریستول بریتانیا در حال مونتاژ است و قرار است در تابستان سال 2015 برای سرعت 1227 کیلومتر در ساعت مورد آزمایش قرار بگیرد.

 

در صورت موفق بودن این مرحله، تلاش برای دستیابی به رکورد سرعت 1609 کیلومتر در ساعت در سال 2016 آغاز می‌شود.

 

2019

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه