دانشمندان در آخرین مورد شبیه‌سازی حیوانات به صورت روباتیک این‌بار به سراغ کانگوروها رفته و یک روبات منحصر بفرد به شکل کانگورو تولید کرده‌اند.


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، کارشناسان به تازگی موفق به ساخت یک روبات به شکل حیوان کانگورو شده‌اند. گفتنی است، در ساخت این روبات از فناوری‌های مدرن و منحصر بفرد برای تنظیم حرکات، هماهنگی، طبیعی بودن و شبیه‌سازی کلی بدن یک کانگورو استفاده شده است.

 

 

مشهورترین حیوان استرالیا به روبات تبدیل می‌شود + تصاویر - تصویر 1

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان امیدوار به بهبود سیستم‌های اتوماسیون صنعتی برای تولید محصولات حوزه روباتیک در زمینه‌های اتومبیل و کامپیوتر هستند این روبات دارای تاندون‌های منحصر بفرد است که می‌تواند انرژی جنبشی را به انرژی پتانسیلی و برعکس تبدیل نماید. از جمله قابلیت‌های این روبات توانایی تأمین حرکات گشتاوری برای حفظ تعادل پاهای روبات است. از ویژگی‌های منحصربفرد این روبات می‌توان وزن سبک آن در حدود 7کیلوگرم، و همینطور توانایی حرکت عمودی به ارتفاع 8دهم متر و پرش ��فقی به میزان 40 سانتی متر را نام برد.

 

مشهورترین حیوان استرالیا به روبات تبدیل می‌شود + تصاویر - تصویر 2

 

این روبات منحصر بفرد که از فناوری "هوش مصنوعی" برای تعیین حرکات و پرش‌های خود برخوردار است نتیجه 2سال فعالیت به دور از جنجال‌های رسانه‌ای توسط یک گروه دانشمند آلمانی است.

 

مشهورترین حیوان استرالیا به روبات تبدیل می‌شود + تصاویر - تصویر 3

 

2014

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه