شرکت ژاپنی صندلی جالبی را طراحی کرده که همیشه آماده در آغوش گرفتن شماست.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا، «صندلی آرامش» بسیار بزرگ‌تر از یک عروسک پارچه‌ای و با صورتی دوستانه وکلاهی جذاب طراحی شده است؛ اما نکته مهم در مورد این صندلی، داشتن دست‌های بلند است که شما را با مهربانی در آغوش می‌گیرد.

 

در حال حاضر حدود یک چهارم جمعیت ژاپن بیش از 65 سال سن دارند که انتظار می‌رود در دهه‌های آینده این میزان 40 درصد افزایش یابد. این صندلی در نمایشگاه بین‌المللی توانبخشی و لوازم‌خانگی توکیو برای افراد مسن به قیمت 46هزار ین به فروش می‌رسد و با ویلچر تطبیق داده شده است.

 

در این نمایشگاه، وسایل غیر عادی مختلف دیگری مانند تخت‌خواب و توالت‌ توسط متخصصان برای ارتقا روحی افراد مسن ارائه شده است.

 

این صندلی برای افرادی که تنها زندگی می‌کنند هم‌صحبت و همدم خوبی است. همچنین افراد می‌توانند با این صندلی به موسیقی‌های قدیم ژاپن که برای افراد مسن خاطره‌انگیز است گوش دهند.

 

صندلی «Life Rhythm Doll» برای یادآوری زمان مصرف دارو و رفتن به توالت در زمان‌های خاص برنامه‌ریزی شده است. همچنین در این نمایشگاه ربات فک دریایی به نام «Paro» برای درمان برخی اختلالات به معرض نمایش گذاشته شده بود.

 

دستگاه‌های انیماترونیک جذابی نیز توسط شرکت AIST ارائه شده است تا افراد علاقه‌مند به نگهداری از حیوانات خانگی که در آپارتمان زندگی می‌کنند و اجازه نگهداری از حیوانات را ندارند، از ربات‌های این شرکت استفاده کنند.

 

مسئول غرفه Paro اظهار کرد: این فک دریایی مانند حیوان واقعی رفتار می‌کند. این حیوان‌ رباتیک حرکت کرده، در واکنش به محیط اطراف چشمان خود را باز وبسته کرده و حتی اگر آنها را اذیت کنید عصبانی خواهند شد.

 

2013
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه