فناوری اطلاعات > سخت افزار - ستاپ باکس همه کاره آمازون موسوم به Amazon Fire TV وارد اتاق نشیمن خانه ها شد.

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 1

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد

فناوری اطلاعات > سخت افزار - ستاپ باکس همه کاره آمازون موسوم به Amazon Fire TV وارد اتاق نشیمن خانه ها شد.

 

این جعبه جادویی دیجیتال در ابعاد 115 در 115 در 17 میلیمتر بوده و دارای پورت های خروجی متنوع در کنار ریموت کنترل اختصاصی است تا با اتصال تلویزیون شما از طریق اچ دی ام آی و اینترنت، تلویزیون تماشا کنید.

سیستم اندرویدی داخل این جعبه جادویی تعبیه شده، (بنام Fire OS 3.0 که مبتنی بر جلی بین اندروید است) که البته اختصاصی آمازون بوده و از طریق آن کاربران به یک سری از سرویس های تلویزیونی، فیلم ها و سریال ها و سرویس گیم دسترسی پیدا خواهند کرد.

آمازون در بخش تلویزیون سعی نکرده از واژه اپ Apps استفاده کند و در عوض، از واژه سرویس ها استفاده کرده است که لیست آنها را به صورت آیکونیک مشاهده می کنید.

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 2

در فروشگاه اپ آمازون در زیر مجموعه Apps for Android شما 777 اپ خواهید دید که شامل گیم ها هم می شود. در حال حاضر تعداد گیم ها 133 گیم است و برخی نام های بزرگ در بخش تلویزیونی شامل نت فلیکس، آمازون ویدئو، وی ووVevo، وی موVemeo، هولو پلاس Hulu Plus،  پلیکس Plex  و frequency را در آنجا می بینید.

مراحل اضافه کردن اپ ها (همان سرویس ها به گفته امازون) به دستگاه پیچیده بوده و آمازون راهنمای خاصی را برایش تعریف کرده است تا بعد از اضافه شدن به دستگاه قابل استفاده شود.

آنچه در فایر تی وی آمازون می بینید قسمت عمده آن را در سرویس موسوم به Amazon Prime video service  قبلا دیده اید و برای استفاده از سرویس ها باید عضو آمازون پرایم شوید.

هنگام جستجو با گفتن نام فیلم به صورت صوتی به ریموت کنترل، (زدن و نگه داشتن دکمه میکروفون در قسمت بالای ریموت)سرچ آغاز شده و بعد از یافتن قیلم مورد نظر نمایش داده می شود.(این قابلیت فعلا روی سرویس ویدئوی آمازون فعال است)

فایر تی وی روی محیط کلود تعریف شده و بنابراین فیلم ها، عکسها و فایلهای ذخیره شده کاربر روی کلود آمازون قابل مشاهده است.(فعلا محدودیت دانلود روی فضای کلود کاربر تعریف نشده است)

در بخش گیم آمازون با قطعه سخت افزاری تحت نام فایر کنترلر که یک کنسول گیم اختصاصی است وارد این عرصه شده است.

وزن جعبه جادویی امازون 281 گرم بوده (با برق روشن می شود) که از طریق اچ دی ام آی به تلویزیون وصل شده و از طریق وایرلس و یا کابل اترنت RJ45 به اینترنت وصل می شود.

جعبه جادویی خروجی صدا داشته و می توانید بلندگوی مناسبی را بدان متصل کنید. پورت یو اس بی نیز در قسمت پشت جعبه جادویی تعبیه شده است. این فایر تی وی پردازنده اسنپ دراگون 8064 یا همان اسنپ دراگون 600 داشته که دو گیگ رم و 8 گیگ حافظه برایش تعریف شده است.

فرمت های ویدئویی را با رزولوشن 720 و 1080 پشتیبانی کرده و شامل  H.263, H.264, MPEG4-SP, VC1  برای ویدئو، AAC, AC-3, E-AC-3, HE-A, PCM, MP3  برای صدا و JPG, PNG  برای عکس است.

قیمت فایر تی وی 99 دلار و قیمت کنسول گیم (این کنسول هنوز رسمی نشده  و باگ دارد) نیز 39 دلار است.

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 3

نحوه اتصال به تلویزیون

 

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 4

ریموت کنترل دستگاه

 

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 5

کنسول گیم دستگاه

 

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 6

محتویات دستگاه

جعبه تلویزیون آتشین آمازون Fire TV وارد خانه ها شد - تصویر 7

منبع: اسلش گی یر

5656 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه