تولید لباس هوشمند با سیستم GPS

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

لباس هوشمند,لباس هوشمند با سیستم GPS,فناوری‌های پوشیدنی

تولید لباس هوشمند با سیستم GPS
در سال‎های اخیر، فناوری‌های پوشیدنی به یکی از پرطرفدارترین محصولات تبدیل شده‌اند و مخترعان را در توسعه هرچه بیشتر چنین محصولاتی تشویق می‌کنند.
حالا لباس هوشمندی تولید شده که نه‌تنها می‌تواند به اینترنت وصل شود، بلکه علائم حیاتی بدن را نیز کنترل می‌کند.لباس جالب و متفاوتی توسط محققان و مخترعان فرانسوی ساخته شده که از آن با عنوان «تی شرت یا پوست الکترونیکی دوم» یاد می‌کنند. این تی‌شرت، لباسی منحصربه‌فرد است و دارای ویژگی‌های متمایزی است که از میان آنها می‌توان به کنترل علائم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، ریتم تنفس، حرکت پاها و همین‌طور اتصال به اینترنت اشاره کرد.


این تی‌شرت هوشمند دارای سنسورهایی است که در ناحیه قفسه سینه قرار گرفته‌اند تا به اندازه‌گیری ضربان قلب و همین‌طور ریتم تنفسی شخص بپردازند. این تی‌شرت می‌تواند برای افراد مختلف کاربرد داشته باشد. برای ورزشکاران و اطلاع از عملکرد ارگان‌های حیاتی بدنشان حین تمرینات یا افراد سالمند، زنان باردار و... می‌تواند مفید باشد. از سوی دیگر، این تی‌شرت مجهز به GPS بوده و می‌تواند با اتصال به اینترنت موقعیت مکانی شخص را به او نشان دهد. این لباس را به سادگی و بدون بروز هیچ مشکلی می‌توان مورد شست‌وشو هم قرار داد.


در سال‌های اخیر، استفاده از گجت‌ها و فناوری‌های پوشیدنی بسیار متداول و رایج شده است. این گجت‌ها با وجود اینکه در اندازه‌های کوچکی ساخته می‌شوند، اما از قابلیت‌های بسیاری برخوردار بوده و کاربردهای سلامتی و پزشکی قابل‌توجهی را به خود اختصاص داده‌اند. این تی‌شرت هوشمند قرار است در سال 2015 میلادی عرضه شود، اما از قیمت احتمالی آن خبری منتشر نشده است.
منبع : donya-e-eqtesad.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه