بهبود عمر شارژ باتری ساعت‌های هوشمند با باتری‌ شش‌ضلعی hexagonalباتری ساعت‌های هوشمند,باتری‌ شش‌ضلعی hexagonal,شارژ باتری ساعت‌های هوشمند

عمر شارژ باتری ساعت‌های هوشمند

 

باتری‌ شش‌ضلعی hexagonal ال‌جی عمر شارژ باتری ساعت‌های هوشمند را بهبود خواهد داد
پژوهشگرانی که در زمینه باتری‌های محصولات هوشمند فعالیت می‌کنند ممکن است تمرکز خود را بر استفاده از مواد جدید و طرح‌های قابل انعطاف قرار دهند اما تحقیقات در این زمینه مجالی برای مطرح شدن باتری‌هایی با اشکال عجیب و شگفت‌انگیز را نیز فراهم نموده است.

 

شرکت LG Chem (بزرگترین شرکت محصولات شیمیایی کره)‌ یک باتری با طراحی ۶ ضلعی جدید معرفی کرده است که می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و بازار در حال رشد گجت‌های پوشیدنی را تکان دهد.
آزمایشگاه ال‌جی این ایده خود را با عنوان روش “Stack & Folding”  به ثبت رسانده است. این تکنولوژی پس از انباشته نمودن مواد آندی، الکترولیت را تزریق می‌کند، لایه جداکننده و لایه مواد کاتدی روی این مواد قرار می‌گیرد. نتیجه این امر طراحی بهتر و آسان‌تر، تراکم انرژی و عملکرد با ثبات‌تری در مقایسه با روش معمولی که به صورت سیم‌پیچ انجام می‌شد، خواهد داشت. شرکت ال‌جی اولین محصولی را که با روش فوق به شکل باتری درآمده را معرفی نموده و اعلام کرده است که قصد دارد پیش از پایان سال جاری میلادی آن را به تولید انبوه برساند.

 

شرکت LG Chem چنین اظهار داشته است که:
“یکی از دلایلی که ما قصد داریم این باتری ۶ ضلعی را به تولید انبوه برسانیم، افزایش مطالبات اخیر برای طراحی باتری‌های دایره‌ای شکل می‌باشد. ما در حال همکاری با شرکت‌های جهانی توسعه‌دهنده باتری هستیم تا این باتری‌ها را در ساعت‌های هوشمند مورد استفاده قرار دهیم.”


همان‌طور که واضح است طراحی باتری ۶ ضلعی نسبت به باتری‌های مربع شکل خواهند توانست استفاده بسیار کارآمدتری از فضای دایره مانند ساعت‌های هوشمند داشته باشند. ال‌جی انتظار دارد به لطف برخورداری از فضای بیشتر بتواند ظرفیت باتری را تا ۲۵ درصد افزایش دهد. نتیجه این امر افزایش عمر باتری ساعت هوشمند به اندازه ۴ ساعت نسبت به حالت استفاده از باتری معمولی خواهد بود. اگر چه این باتری با داشتن این طراحی قابل استفاده در هر نوع محصول پوشیدنی نخواهد بود اما ساعت‌های هوشمند با طرح دایره‌ای سنتی خود، برای شروع استفاده از این محصول ال‌جی مورد تائید قرار گرفته است.


این شرکت همچنین باتری‌های دیگری نیز در اشکال مختلف برای استفاده در محصولات دیگر مانند حرف L الفبای لاتین و باتری به شکل دونات (دایره‌ای شکل با حفره‌ای دایره مانند در وسط آن) نیز تولید کرده است. لازم به ذکر است که با نگاهی به گذشته می‌توانیم نمونه‌های منحنی و مفتولی باتری را نیز در کارنامه این شرکت مشاهده کنیم.


Gartner پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۱۶ ساعت‌های هوشمند ۴۰ درصد بازار ساعت‌ها را احاطه خواهند کرد و صادرات این گجت پوشیدنی در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۲۰۰ میلیون قطعه خواهد رسید. ال‌جی طی سال‌های آینده خود را به عنوان یکی از ابر قدرت‌ها در این زمینه مطرح خواهد نمود.
منبع : farnet.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه