برنامه های دانلود شده موبایل +جدول

جدول آماری برنامه های دانلود شده موبایل/ 90 درصد دانلودها رایگان است

برنامه دانلود شده موبایل - براساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت پژوهش و مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات گارتنر 90 درصد برنامه های اجرایی دانلود شده برای تلفنهای همراه در سال 2012 از میان برنامه های رایگان بوده است و میزان دانلود این برنامه ها در طول سال جاری از 45.6 میلیارد متجاوز می شود.

 

دانلود,برنامه موبایل,دانلود برنامه موبایل,دانلود رایگان برنامه موبایل

 

 

شرکت پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات گارتنراعلام کرد که تعداد برنامه های دانلود شده سال  2012 از 45.6 میلیارد عبور می کند اما 40.1 میلیارد آن را برنامه های رایگان تشکیل داده و 5 میلیارد آنها در میان برنامه های غیر رایگانی است که باید برای دانلود آنها هزینه پرداخته کرد.

 

دانلود,برنامه موبایل,دانلود برنامه موبایل,دانلود رایگان برنامه موبایل

 

 

سندی شن مدیر تحقیقات گارتنر در رابطه با برنامه های اجرایی که کاربران خریداری می کنند، گفت: 90 درصد این برنامه ها کمتر از 3 دلار هزینه دارند. برنامه های اجرایی کم هزینه اکثریت دانلودها را تشکیل داده اند، برنامه های اجرایی بین 99 سنت و 2.99 دلار نیز 87.5 درصد این برنامه ها را در سال 2012 تشکیل داده و پیش بینی می شود که تعداد آنها در سال 2016 به 96 درصد برسد.

 

دانلود,برنامه گوشی,دانلود برنامه گوشی,دانلود رایگان برنامه گوشی

 

گارتنر انتظار دارد که برنامه های App Store ( فروشگاه برنامه های اجرایی اپل) در سال 2012 بیش از 21 میلیارد دانلود داشته باشد که افزایش قابل توجهی نسبت به سال 2011 خواهد بود و می تواند نشان دهنده تقاضای مستمر برای دریافت برنامه های اجرایی باشد.

برایان بلاو مدیر تحقیقات گارتنر اظهار داشت: سهم بازار اپل در این رابطه بزرگترین سهم است که 25 درصد تمام برنامه های اجرایی تمام فروشگاه ها را به خود اختصاص داده است.

تحلیلگران گارتنر اظهار داشتند درکنار چند فروشگاه برنامه اجرایی شرکتهای جهانی ارائه کننده سیستم عاملها چون App Store شرکت اپل، Google Play سیستمهای اندروید از شرکت گوگل و Windows Phone Marketplace شرکت مایکروسافت، فروشگاه های شخص ثالثی هم فعالیت می کنند که با نام برند تجاری خود کاربران را جذب کرده یا از فقدان بازیگران اصلی در برخی از بازارها سود می برند.

 

منبع: مهر

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه