ارتش آمریکا اولین بالن از دو بالن جنجال‌برانگیز برای تخریب موشک‌های مهاجم به شهرهای ساحل شرقی آمریکا را به پرواز درآورد.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا، اولین خودروی دارای رادار به عنوان بخشی از یک آزمایش سه ساله جدیدترین سیستم دفاعی در تاسیسات نظامی نزدیک بالتیمور در مریلند به پرواز درآمد.


به گفته سازندگان، این سیستم 8.2 میلیارد دلاری هنگامی که کاملا مستقر شود، شامل دو بالن بدون سرنشین هلیومی خواهد بود که می‌تواند اقیانوس‌ها و خط ساحلی را در شعاع 547 کیلومتری اسکن کند.

 

یکی از بالن‌ها بطور متمادی در دایره‌ای از بالای نیویورک تا کرانه‌های خارجی کارولینای شمالی و همچنین تا غربی‌ترین بخش مرکز اوهایو را اسکن می‌کند.

 

بالن دیگر با خود رادار دقیقی را برای کمک به ارتش در زمین جهت تعیین اهداف حمل می‌کند.

 

این سیستم JLENS نام دارد و توسط شرکت Raytheon ساخته شده است.

 

در بخشی از توسعه این پروژه، مهندسان یکی از بالن‌های به اندازه زمین فوتبال را تا ارتفاع چند هزار متری زمین بالا برده و مجموعه‌ای از آزمایشات را برای اطمینان از عملکردهایی که برای آن طراحی شده، انجام دادند.

 

سازندگان تا چند روز دیگر، به آزمایش و ادغام رادار ادامه خواهند داد و سپس اولین بالن JLENS را بر فراز هنگ توپخانه سوم دفاع هوایی ارتش آمریکا به پرواز در خواهند آورد.

 

بالن دوم قرار است اوایل سال 2015 به آسمان ارسال شود.

 

پس از مجموعه‌ای از آزمایشات دیگر، این بالن نیز در بالای سر سربازان پرواز خواهد کرد که تمرین عملیاتی با سیستم JLENS انجام خواهند داد.

 

هفته گذشته، کنگره آمریکا اختصاص 43.3 میلیون دلار دیگر را برای اولین سال آزمایش این سیستم تصویب کرد. به گفته طرفداران این پروژه، با وجود هزینه بالای ساخت و آزمایش، این سیستم می‌تواند در طولانی مدت، هزینه‌های مورد نیاز برای بازرسی توسط هواپیماهای متداول را کاهش دهد.

 

بالن‌ها مستقر در آبردین مریلند اولین نمونه‌هایی خواهند بود که در نزدیکی یک شهر ساحلی شرقی مستقر خواهد شد.

 

همچنین این بالن‌ها به گفته ارتش با خود دوربین حمل نمی‌کنند.

 

2019

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه