به نظر واضح می‌رسد که خاموش کردن وای فای می‌تواند به نگه‌داشتن شارژ باتری شما کمک کند، هرچند که اگر شما اندکی بیشتر درون موضوع ریز شوید می‌بینید که خیلی هم پاسخ به این سؤال ساده نیست.


به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، عواملی مثل شعاعی که وای فای قرار است در آن کار کند و سخت‌افزارهای مورد استفاده و چند عامل دیگر می‌تواند بر جواب شما برای این سؤال تأثیر داشته باشد. بیشتر مواقع شما بایستی وای فای خود را روشن بگذارید و دلیل این امر نیز در زیر توضیح داده شده است.

 

وای‌فای به اندازه اینترنت سیم‌کارت شارژ شما را مصرف نمی‌کند

شکی وجود ندارد که وای فای از باتری شما استفاده می‌کند ولی میزان مصرف شارژ باتری شما توسط این وای فای بسیار کمتر از میزانی است که سیم‌کارت شما مصرف می‌کند. وای فای مقدار بسیار کمی از شارژ باتری شما را صرف پیدا کردن اتصال‌های جدید می‌کند و به محض اینکه تلفن شما از برد وای فای خارج شود اتصال خود را قطع می‌کند.

 

آیا خاموش کردن وای‌فای به افزایش عمر شارژ باطری شما کمک می‌کند؟ نه!!

اگر شما وای فای خود را خاموش کنید در مقابل اطلاعات مورد نظر از طریق اینترنت سیم‌کارت شما به تلفنتان منتقل می‌شود که خیلی بیشتر شارژ باتری شما را مصرف می‌کند. در صورتی که وای فای با شارژ خیلی کمتر همان کار را انجام می‌دهد. در کل اگر شما برای یک روز کامل قصد سفر به نقطه‌ای را دارید که در آنجا خبری از وای فای نیست پس برای ذخیره عمر باتری خود می‌توانید وای فای را خاموش کنید ولی اگر صرفاً می‌خواهید از یک منطقه وای فای به یک منطقه دیگر وای فای بروید بهتر است که وای فای خود را خاموش نکنید، البته اگر خیلی مشتاق به ذخیره کردن باتری خود هستید می‌توانید حالت همگام‌سازی خودکار را موقتاً غیرفعال کنید.

 

افزایش عمر باطری با خاموش کردن وای‌ فای؟! - تصویر 1

 

وای‌فای صرفاً برای اینترنت نیست بلکه به وسیله آن تلفن شما موقعیت‌یابی می‌کند

همان طور که قبلاً گفتیم اگر برنامه‌ای برای رفتن به یک سفر یک روزه به نقطه‌ای که خبری از وای فای، درون آن نیست دارید، شما می‌توانید وای فای خود را خاموش کنید. ولی اگر سفر شما به منطقه‌ای است که مملو از وای فای های مختلف است، پیشنهاد می‌کنیم که وای فای خود را خاموش نکنید زیرا تلفن شما می‌تواند بدون اینکه به شبکه وای فای وصل شود صرفاً به خاطر وجود خود شبکه روند موقعیت‌یابی را انجام دهد.

 

در اینجاست که وای فای به کمک دیگر سیستم‌های موقعیت‌یابی مثل GPS می‌آید. البته در نسخه‌های اخیر اندروید در صورت رضایت کاربر حتی با خاموش بودن وای‌فای هم امکان اتصال موقت برای موقعیت‌یابی وجود دارد.

 

افزایش عمر باطری با خاموش کردن وای‌ فای؟! - تصویر 2

 

وای‌فای معمولاً مجانی یا بسیار کم‌هزینه است

بایستی توجه داشته باشید که امروزه بسیاری از مراکز بزرگ خرید و رستوران‌ها و ورزشگاه‌ها به مشتریان خود وای‌فای مجانی ارائه می‌کند و شما می‌توانید با کمک این داده‌های مجانی خود را به دنیای مجازی متصل کنید. پس دلیلی برای خاموش کردن وای‌فای وجود ندارد.

 

آیا خاموش کردن وای‌فای به افزایش عمر شارژ باطری شما کمک می‌کند؟ نه!!

پس به عنوان نتیجه‌گیری بایستی در نظر بگیرید که اصولاً تلفن‌های هوشمند بخش زیادی از قابلیت‌های خود را مدیون اینترنت و GPS هستند. پس اگر شما به دلیل نگه‌داشتن عمر باتری خود، وای فای و انتقال اطلاعات از طریق موبایل را قطع کنید بدون شک تلفن شما دیگر آن چنان هوشمند نخواهد ماند!

 

برترین ها

206

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه