فناوری اطلاعات > سخت افزار - توشیبا Toshibaو سن دیسک SanDisk علیه جاسوسی صنعتی انجام شده توسط دومین تولید کننده رم و فلش مموری در جهان - Hynix- به دادگاه شکایت بردند.

اعلام جرم توشیبا و سن دیسک علیه کمپانی کره ای هاینیکس به اتهام جاسوسی صنعتی - تصویر 1

اعلام جرم توشیبا و سن دیسک علیه کمپانی کره ای هاینیکس به اتهام جاسوسی صنعتی

فناوری اطلاعات > سخت افزار - توشیبا Toshibaو سن دیسک SanDisk علیه جاسوسی صنعتی انجام شده توسط دومین تولید کننده رم و فلش مموری در ج��ان - Hynix- به دادگاه شکایت بردند.

 

توشیبای ژاپن و سن دیسک امریکا در یک اعلام جرم مشترک علیه هاینیکس ادعا کردند که تکنولوژی فلش مموری شان flash memory روی گوشی های هوشمند و تبلت توسط کمپانی کره ای به سرقت رفته است و این کمپانی باید خسارات ناشی از این سرقت را بپردازد.

توشیبا و سن دیسک مدت 15 سال است که با هم اتحاد کاری داشته و هاینیکس رقیب آنها محسوب می شود.

جمعه گذشته مهندس برجسته سن دیسک به اتهام دادن دیتای فوق سری به هاینیکس بازداشت شد و بعد از این دستگیری و اعتراف مهندس، توشیبا و سن دیسک رسما اعلام جرم کردند.

توشیبا رسما در دادگاه توکیو علیه هاینیکس شکایت کرده اما رقم دقیق خسارت وارده اعلام نشده است، هر چند منابع غیر رسمی میزان آن را 100 میلیارد ین،  980 میلیون دلار اعلام کرده اند.

سن دیسک نیز در دادگاه سن دیه گوی کالیفرنیا شکایت رسمی خود علیه هاینیکس را اعلام کرد و گفت تمام خسارات وارد شده به کمپانی اش را خواهد گرفت.

فلش مموری های بکار رفته در گوشی هوشمند و تبلت برای توشیبا حیاتی محسوب شده و قسمت عمده درآمد این شرکت ژاپنی از این راه تامین می شود و در این بین هاینیکس و سامسونگ دو رقیب جدی برای توشیبا هستند.

در سال 2004 نیز توشیبا علیه هاینیکس اعلام دعوا کرده بود که در نهایت با هم به توافق حقوقی برای حل و فصل مشکلات خود رسیدند.

بدنیال این خبر سهام هاینیکس 1.6 درصد در سئول و سهام توشیبا 3.3 درصد در بازار بورس توکیو کاهش یافت.

هاینیکس دومین تولید کننده جهانی حافظه های فلش مموری و ششمین تولید کننده تراشه های حافظه در بازار نیمه هادی های جهان محسوب می شود و در سال 2013 بیش از 13.3 میلیارد دلار درآمد داشته است.

اعلام جرم توشیبا و سن دیسک علیه کمپانی کره ای هاینیکس به اتهام جاسوسی صنعتی - تصویر 2

منبع: رویترز

5656

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه